Jak wypełnić profil ankiety?

Jak wypełnić profil ankiety?

Profil ankiety jest bardzo istotną kwestią i należy zwrócić na nią szczególna uwagę. Mówiąc krótko chodzi o to aby zaklasyfikować Cię do odpowiedniej grupy badanych i właśnie dlatego będziemy musieli na początku wypełnić tzw. profil ankiety. Tyczy się to w zasadzie każdej platformy ankietowej. Spokojnie, nie ma w tym nic trudnego, pytania na jakie będziemy musieli odpowiedzieć to miedzy innymi: wiek, płeć, miejsce zamieszkania, dochody jakie uzyskujemy, stan cywilny, czy posiadamy dzieci, czy mamy samochód, czy mamy jakieś zwierzęta, gdzie mieszkamy – w domu, czy mieszkaniu – itp. Oczywiście w każdym portalu badawczym te pytania mogą się lekko różnić, jednak ogólny zarys zawsze jest ten sam. W niektórych serwisach (przykładowo ySense) jest to trochę utrudnione, ponieważ profil możemy zmieniać tylko raz na 60 dni, więc warto na początku wypełnić go w miarę dobrze.

Ok, słowo „dobrze” może nie do końca tutaj pasuje, bo nie ma czegoś takiego jak „dobry profil” czy „zły profil”. Do niektórych ankiet poszukiwani są użytkownicy ze specyficznych grup (przykładowo mieszkający w małych miejscowościach, single, posiadający zwierzęta itp.) więc można pokusić się po stwierdzenie, że każdy badany, niezależnie od tego jaki będzie miał profil dostanie jakieś ankiety. Jednak naszym celem jest to aby tych ankiet było jak najwięcej, przedstawię zatem kilka sugestii właściwego wypełnienia profilu:


a) Dochód najlepiej lekko zawyżyć (oczywiście bez przesady) 1000-1500 zł na osobę w gospodarstwie domowym,
b) mieszkamy w wynajętym mieszkaniu lub domu,
c) warto również zaznaczyć, że jesteśmy w związku małżeńskim i mamy małe dziecko,
d) jeżeli pojawią się pytania o samochód, zaznaczmy opcję, że posiadamy na własność i jesteśmy jedynymi osobami odpowiedzialnymi za obsługę,
e) zaznaczamy, że posiadamy różnoraki sprzęt RTV i AGD (lodówka, pralka, mikrofalówka, telewizor, smartfon, zestaw kina domowego itp.)
f) generalnie staramy się zrobić wrażenie, że lubimy próbować nowych rzeczy, dużo kupujemy i nie szczędzimy pieniędzy.


Luźne sugestie nawiązujące do tego tematu można również znaleźć w poście – Wskazówki jak być zakwalifikowanym do wypełniania ankiet.

Oczywiście to tylko moje spostrzeżenia i każdy może mieć swój sposób na wypełnianie profilu, mnie osobiście ten sposób działa i jestem  z niego zadowolony. Trzeba również zachować „złoty środek” i nie zaznaczać wszystkiego „jak leci”.

Twój profil ma przede wszystkim zrobić wrażenie osoby która lubi próbować nowych rzeczy i nie żałuje na to pieniędzy!

Copyright © 2021. Powered by - DD -