Czy warto zakładać oddzielnego e-maila do rejestracji w panelach badawczych?

Takie o to właśnie pytanie dostałem niedawno od jednego z użytkowników strony. Spytał on czy jest to obowiązkowe i czy nie może podawać swojego prywatnego adresu. Moim zdaniem zdecydowanie TAK, warto założyć oddzielną skrzynkę pocztową specjalnie przeznaczoną do rejestracji w serwisach ankietowych. Oczywiście nie jest to wymogiem koniecznym i jeżeli ktoś chce może podawać swój prywatny adres, jednak oddzielne konto jest po prostu wygodniejsze i pozwala na lepsze segregowanie prywatnych e-maili, od tych nazwijmy „zawodowych”. Ja osobiście posiadam inny adres przeznaczony tylko do użytku paneli badawczych, a inny do użytku  „domowego”.

Serwis w którym głównie zakładam konta to Google Mail, moim zdaniem najlepsze miejsce do zakładania skrzynek pocztowych.  Szybki, łatwy w konfiguracji i przede wszystkim bez reklam.

Ze swojej strony mogę polecić również program do obsługi wielu kont pocztowych na raz. Jest to wygodne rozwiązanie pozwalające na natychmiastowe sprawdzenie czy nie dostaliśmy nowej wiadomości. Aplikacja nazywa się Mozilla Thunderbird i można ją bezpłatnie pobrać chociażby ze strony producenta. Filmik instruktażowy przedstawiający konfiguracje klienta pocztowego znajduje się w podanym linku: https://youtu.be/6yOkTh3Frss.

Masz coś do powiedzenia:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Copyright © 2021. Powered by - DD -